NE TÜR İŞLERDE ÇALIŞILIR?

 

İŞ TÜRLERİ :       Camp Counselor ( Kamp Danışmanı )
                           Support Staff   ( Destek ekibi )
 

Counselor :  Danışmanlar, kampın içerisinde çocuklardan sorumlu olan ve aktivitelerin güvenli bir biçimde yürütülmesini sağlayan kişilerdir. Diğer bir deyişle, danışmanların asli görevlerinden biri aktivitelerin hepsinde yer alıp, çocukların bundan keyif almalarını ve güvende olmalarını sağlamaktır. Bu kamplarda, resim, müzik, drama, yüzme, tenis, futbol gibi dallarda eğitim almış ya da bu alanlarda faaliyet göstermiş olan danışmanlar da kampçılar için çeşitli faaliyetler düzenlerler ve onları bu alanlarda eğitirler. Bunlar dışında, tipik bir kamp gününde danışmanlar kendilerini tenisten okçuluğa, çanak çömlek yapımına kadar birçok farklı aktiviteyi yaparken bulabilirler. Danışmanların rolü, çocuklar uyuyunca sona ermez; danışmanlar çocuklarla aynı yerlerde kalır ve uyurlar.

Eğer siz de çocuklarla iletişiminize güveniyorsanız ya da bu alanda geçmiş tecrübeleriniz varsa, aynı zamanda hayat tecrübesi ve bol miktarda aktivite arıyorsanız, bu kamp tam da sizin için olabilir!
Support Staff : Her muhteşem kampın arkasında, o kampı ayakta tutan iyi bir ekip çalışması vardır. Bu yaz siz de bu ekibin bir parçası olabilirsiniz. Destek ekibinde, yaz kamplarının mutfak, ofis, çamaşırhane gibi bölümlerinde çalışabilirsiniz. İlk etapta, destek ekibinde olmak daha fazla çalışmak gibi görünse de aslında daha fazla boş zaman, daha fazla kazanç ve çocuklara bakmak durumunda olmadan, kampın bütün eğlencesini yaşama fırsatı ve dünyanın farklı farklı yerlerinden gelen yaşıtınız diğer gençlerle birlikte olmak demektir.
Sıkı bir çalışma ancak akabinde hayat boyu sürecek arkadaşlıklar ve yaşayabileceğiniz en güzel deneyimlerden biri sizi bekliyor!
Destek Ekibinin Çalışma Alanları :
  •   Mutfak : Yemek hazırlama, bulaşık, temizlik, yemek salonunun düzeni,yemek servisi  

  •  Kamp bakım/onarım : Ortak kullanım alanlarının( yatakhaneler, oyun alanları, tuvaletler vb.) günlük temizliği, kampçıların eşyalarının yıkanması, boyama, elektrik işleri, çim biçme vb.

  •   İdari işler : Ofis işleri, telefonlara cevap verme, kamp içerisindeki işlerin yürütülmesi , dosyalama