KAMPTA HAYAT

 Konum : Kampların çoğunluğu kırsal alanlarda bulunmaktadır. Kampların birçoğunun gölü veya havuzu vardır ya da su kıyısında bulunur.

Konaklama : ‘’Bunk ‘’ denilen tahta kulübelerde kalınır. Erkekler ve kızlar ayrı ayrı konaklarlar.
Yemek : Yemek herkes için önemli bir unsurdur; ancak kampta 5 yıldızlı otel mutfağı beklemediğiniz sürece, gayet iyi idare edebilirsiniz. Bu yemekler genelde çocuklara hitap eden, temel besin maddelerini içeren hamburger, patates, makarna gibi yiyeceklerdir. Ayrıca, genellikle kampların çoğunda salata büfesi de bulunmaktadır ( Çok basit tarzda). Eğer vejeteryan iseniz, her zaman vejeteryan bir mönü bulamayabileceğiniz konusunda sizi uyarmalıyız.

Personel : Kamplar personellerini seçerken genellikle uluslar arası personel olarak birden fazla kişiyle çalışmayı tercih ederler. Yani bu demek oluyor ki, kesinlikle yalnız olmayacaksınız. Sizin gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen gençlerle birlikte çalışıyor olabilirsiniz. Diğer yandan, çekirdek kadro tam zamanlı çalışan Amerikalılardan oluşur. Bunun dışında, yarı zamanlı sadece yaz dönemde çalışan Amerikalılar da vardır.