Hakkımızda

Sınırların genişlemesi, uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi yurtdışında eğitimin önemini arttırmaktadır. Ayrıca farklı coğrafyalardan insanlarla tanışarak değişik kültürlere açılmak öğrencilerin vizyonunu geliştirmekte, kendilerine güvenini arttırmakta, dünyayı ve ülkesini daha geniş bir bakış açısıyla değerlendirmesini sağlamaktadır.

Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 1990 yılında Türk öğrencilere yurtdışında eğitim olanaklarıyla ilgili bilgi ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizi ülkeler, yaşam koşulları, sosyal olanaklar, okullar, program içerikleri, başlangıç tarihleri, konaklama alternatifleri, maliyetler ve yurtdışı eğitim ile ilgili her konuda detaylı bilgilendirerek kendileri ve gelecekleri için  en doğru seçimleri yapmalarını sağlamaya çalışmaktayız.

Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı İngiltere, Amerika, Avustralya ve Kanada basta olmak üzere , Malta, Yeni Zelanda, Almanya , Fransa , İtalya gibi pek çok ülkede yüzlerce saygın Üniversite, Kolej ve Dil Okulunun resmi temsilciliğini yapmakta, temsilcisi olduğu eğitim kurumları için ücretsiz danışmanlık   hizmeti vermektedir. Ayrıca Fulbright, British Council, Australian Trade Commission gibi kurumlarla yakın ilişkiler içerisindedir. Eğitim programlarının yanı sıra; Work & Travel, Camp in USA ve Internship gibi kültürel değişim programları hizmeti de veren Atlas, her yıl 2000’ e yakın sayıda Türk öğrencisini yurtdışına yollamaktadır.

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı TURSAB ve sektörde hizmet veren 18  Eğitim Danışmanı firmasıyla birlikte Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneğinin UED kurucu üyesidir. Ayrıca Türkiye’de ISO 9001 Kalite Belgesine sahip ilk Yurtdışı Danışmanlık Şirketi olan Atlas;  WYSE, ALTO ve WYSTC gibi uluslararasi kuruluşlara da üyedir.

Londra, New York ve Sydney ofislerimiz  vasıtasiyla ATLAS olarak öğrencilerimize yurtdışındaki eğitimleri süresince de  ihtiyaç duydukları her aşamada destek veriyoruz.  Amacımız  özellikle ilk defa yurtdışına çıkan öğrencilerimizin hem e alışma süreçlerini daha  sıkıntısız bir şekilde aşmalarını sağlamak hem de karşılaşabilecekleri  problemleri  en hızlı ve etkili bir şekilde çözmek.

Her yıl düzenli olarak yayınladığımız Yurtdışı Eğitim Rehberimiz ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırılmakta  E-dergimiz ise yurtdışında eğitim olanakları ile ilgilenen geniş bir kitleye sesimizi duyurmaktadır.Yurtdışında Üniversite Eğitimi, Yaz Okulları Rehberi, Dil Okulları Fiyat Listesi öğrencilerimizin ofislerimizden ücretsiz olarak edinebilecekleri diğer yayınlarımız arasındadır.