VİZE SÜRECİ

 

DS 2019 Formu
Amerika’da size resmi olarak çalışma izni sağlayan belgedir. Bu belge vize alma aşamasında ve Amerika’ya girişte muhakkak yanınızda bulunması gereken en önemli belgedir. Belge iki sayfadan oluşup hakkınızdaki tüm bilgileri içermektedir. Bunun için belgelerin incelenip kesinlikle yanlış bilgi içermemesi gerekmektedir. Formda çıkan herhangi bir hatada ofislerimize gelip danışmanlarımıza bu durumdan haberdar etmelisiniz.  Belgede herhangi bir hata yoksa belge imzalanıp saklanması gerekir.  Vize görüşmenize girerken yanınızda bulundurmalısınız.

SEVIS Belgesi ( Student and Exchange Visitor  Information System )
Bu form, 35 Dolarlık SEVIS ücretinizin ödendiğini ve SEVIS kaydınızın yapıldığını gösterir.

Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerikan vizesine başvuruda bulunmak isteyen herkesin doldurması gereken formdur. Internet ortamında doldurulmaktadır. Bu belgelerin dikkatlice ve eksiksiz bir bicimde doldurulması zorunludur. Form, Atlas danışmanları tarafından doldurulmaktadır. Form doldurulup onaylandıktan sonra, barkod olan onay sayfasının çıktısı alınması gerekir.

Transkript
Transkriptler, üniversitenin kendi zarfında kapalı olarak alınmalı ve zarfın kapatılan kısmında da okulun mührü bulunmalıdır. Hazırlık sınıfı öğrencileri iki hocasından  referans mektubu almalı ve not dökümü belgesi sunmaları gerekmektedir.

İngilizce öğrenci belgesi

Üniversitenin antetli kağıdına basılmış ve öğrenci işleri tarafından mühürlenmiş olması gerekmektedir.

1 adet vesikalık resim

     
5*5 ebatlarında olmalı
Fotoğrafın arka fonu açık renk, tercihen beyaz olmalı
Yüz ön cepheden, tamamen net bir şekilde görülmeli ve ağız kapalı olmalı
Yüzde gözlük kullanılmamalı